Płock, al. Jana Kilińskiego 4 stowarzyszenie70@wp.pl 24 367-27-30

Aktualności

W dniu 25.04.2024 r. podczas uroczystości zakończenia klas maturalnych w Zespole Szkół Technicznych w Płocku odbyła się promocja Stowarzyszenia, które ufundowało nagrody książkowe dla najlepszych absolwentów klas maturalnych oraz dla absolwentów zaangażowanych w prace na rzecz szkoły.


Promocja naszego Stowarzyszenia podczas uroczystości 100-lecia Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku w dn. 22.03.2024 r. zdjęcia w Tygodniku Płockim: https://tp.com.pl/artykul/100-lat-plockiego-ekonomika/1539927


W marcu 2024 roku w ZST w Płocku odbyła się kolejna edycja konkursu „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Udział w eliminacjach wzięli uczniowie wszystkich klas pierwszych, co stanowiło imponującą liczbę około 300 uczestników.

Każdy uczestnik eliminacji miał za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, gdzie każde pytanie było za 1 punkt. Po sprawdzeniu kart odpowiedzi, do finału konkursu zakwalifikowało się 46 osób. Kwalifikacja do finału była możliwa dla uczestników, którzy osiągnęli co najmniej 30 punktów.

8 marca 2024 roku odbył się długo oczekiwany finał konkursu. Na tę rozgrywkę zgłosiły się tylko 23 osoby, które miały do rozwiązania kolejny test składający się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, każde za 1 punkt. Ponadto, uczestnicy finału musieli odpowiedzieć na 3 pytania otwarte, z których każde mogło przynieść maksymalnie 2 punkty.

Po ocenieniu prac przez komisję konkursową ustalono, że:

1. miejsce zajął Oliwier Bednarski (33 pkt na 46 możliwych) – kl. 1Ti;

2. miejsce zajął Stanisław Siemienik (30 pkt na 46 możliwych) kl. 1Tcm;

3. miejsce zajął Michał Brykała (29,5 pkt na 46 możliwych) – kl. 1Tg;

4. miejsce zajął Jarosław Sobociński(29 pkt na 46 możliwych) – kl. 1Ti;

5. miejsce zajął Miłosz Kurowski (29 pkt na 46 możliwych) – kl. 1Ti;

6. miejsce zajął Maciej Zaborowski (1Ti) (28 pkt na 46 możliwych).

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Dzień Bezpiecznego Internetu”, których fundatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Siedemdziesiątki, przez Dariusza Tyburskiego – Dyrektora ZST w Płocku, miało miejsce 22 marca 2024 roku. Wydarzenie to odbyło się podczas gali finału XV Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego, w której uczestniczyli m.in. patroni, sponsorzy oraz organizacje współpracujące z naszą szkołą.

Zachęcamy wszystkich uczestników do kontynuowania edukacji w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz do udziału w przyszłych edycjach konkursu „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

Komisja konkursu DBI 2024

Mariusz Bartkowski

Krzysztof Budka


Pogody, słońca, radości,
a w niedzielę dużo  gości.
W poniedziałek dużo wody,
Wszystko to dla Waszego zdrowia i urody.
Z  okazji  Świąt  Wielkanocnych  dla wszystkich Członków
Stowarzyszenia, Dyrekcji, Rady Pedagogicznej i Pracowników
Zespołu  Szkół  Technicznych  w Płocku
Ż Y C Z Y
PREZES
Stowarzyszenia  Przyjaciół  Siedemdziesiątki
w Płocku
Andrzej   Rutkowski

                                                                   


                                                                                   


Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż zmarł Grzegorz Potkański, wieloletni Członek Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki. Pogrzeb Ś. P. Grzegorza Potkańskiego odbędzie się w piątek 18 sierpnia o godz. 11.00 w kościele w Brzozowie Starym 54 (parafia p.w. św. Andrzeja Apostoła). Wyjazd autokarem sprzed szkoły o godzinie 10.00.


TURNIEJ SZACHOWY W BIAŁEM

W weekend ( 29 – 30 kwietnia 2023 r. ) w Białem k/Gostynina po raz kolejny rozegrano turniej szachowy o ,,Puchar Wójta Gminy Gostynin” organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku przy współudziale Gminy Gostynin. Do Białego przybyło liczne grono dzieci i młodzieży z Gminy Gostynin oraz zawodnicy gminy Gostynin , okolicznych gmin i kraju. Razem w turnieju uczestniczyło 65 zawodników.

Rozegrane zostały turnieje w kategoriach :

 • Mistrzostwa Białego w szachach błyskawicznych 2023
 • Turniej w Białem o puchar Wójta Gminy Gostynin 2023
 • Turniej dla dzieci i młodzieży do lat 15 z terenu Gminy Gostynin – kategoria początkujących

Gminę reprezentowało 20 uczniów ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gostynin. Prowadzącym turniej oraz sędzią był Paweł Flak – sędzia międzynarodowy i instruktor P.Z.Sz. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz nagrody, które wręczył Wójt Gminy GostyninEdmund Zieliński oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku – Andrzej Rutkowski


Dzień Bezpiecznego Internetu – edycja 2023

Na początku marca 2023 r. w ZST odbyła się kolejna edycja konkursu „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W eliminacjach udział wzięli uczniowie wszystkich uczniów klas pierwszych, czyli około 300 osób. Każdy z uczestników eliminacji miał do rozwiązania test składający się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru (każde za 1 pkt).

17 marca 2023 odbył się finał konkursu. Zgłosiło się 29 osób, które miały rozwiązać kolejny test składający się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru (każde pytanie za 1 pkt) oraz udzielić odpowiedzi na 3 pytania otwarte (każde max. za 2 pkt.).

Nasze Stowarzyszenie zakupiło narody dla zwycięzców, które zostały wręczone przez Dyrektora ZST w Płocku w dn. 25 marca 2023 r. podczas gali finału XIV Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego, w której uczestniczyli m.in. patroni, sponsorzy i organizacje współpracujące z ZST oraz Stowarzyszeniem.


Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Przyjaciół Siedemdziesiątki z projektem pt. “Nowe technologie – warsztaty dla młodzieży z Płocka” otrzymało grant z Funduszu Grantowego dla Płocka.

O dofinansowanie w wysokości do 25 tys. zł. mogły się starać organizacje pozarządowe, które mają pomysły służące mieszkańcom Płocka. Natomiast grupy nieformalne oraz mieszkańcy, którzy nie należą do żadnych organizacji mogą uzyskać środki finansowe w wysokości do 5 tys. zł. na projekt. Dofinansowanie można było uzyskać m.in. na: imprezy kulturalne, szkolenia i warsztaty, dyskusje panelowe, spotkania (warsztaty, debaty, pokazy, wykłady), działania edukacyjne i twórcze, akcje plenerowe, publikacje i materiały edukacyjne (ulotki, produkcje audiowizualne itd.).

Nasz projekt będzie realizowany w partnerstwie z Zespołem Szkół Technicznych w Płocku popularną “Siedemdziesiątką” w dn.1.03.2023 – 30.06.2023. Uczestnikami warsztatów będzie 26 młodych ludzi – mieszkańców Płocka, którzy na zajęciach nauczą się projektować i budować układ sterowania robotem mobilnym.

Warsztaty będą miały bardziej zaawansowany charakter, niż obecne na rynku edukacyjnym szkolenia w oparciu o technologię Arduino i klocki Lego. Wymagać będą samodzielnego zaprojektowania i skonfigurowania układu sterującego i pełne jego zaprogramowanie, bez użycia gotowych elementów typowych dla technologii Arduino.


W dniu 5 grudnia 2022 r. uczniowie ZST uczestniczyli w warsztatach świątecznych pt.  „Upcycling – czyli nadaj drugie życie rzeczom z odzysku”. Podczas warsztatów wytworzone zostały ozdoby choinkowe z odpadów, które powstają w każdym domu np. puszki, butelki plastikowe, rolki po papierze, nakrętki, żarówki. Do tworzenia ozdób wykorzystane zostały również guziki, sznurki, kokardki – rzeczy zbędne w domu.  Podczas zajęć powstało wiele kreatywnych ozdób, którymi została udekorowana choinka stojąca na szkolnym korytarzu. Warsztaty zorganizowały nauczycielki ZST – Panie Katarzyna Kania i Izabela Szymańska, a  materiały papiernicze niezbędne do sklejania i tworzenia ozdób zostały zakupione przez Stowarzyszenie.


Mistrzostwa Polski Strongman 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Siedemdziesiątki wraz z RMO Płock zorganizowało Mistrzostwa Polski Strongman, które odbyły się dnia 25 czerwca 2022 r. na Placu Stary Rynek w Płocku, który użyczyla nam Agencja Rewitalizacji Starówki ARS Sp. z o.o.

W zawodach wzięło udział 8 zawodników z Polski. Pierwsze miejsce zajął Wójtowicz Szymon ze Szczytna, drugie miejsce zajął Holesiński Szymon z Bydgoszczy, trzecie miejsce Wrzesiński Mateusz z Bydgoszczy, czwarte miejsce Dariusz Nowosielski z Międzyrzeca Podlaskiego, piąte miejsce Lipiński Michał z Płocka, 6 miejsce Pączkowski Jakub z Iławy, 7 miejsce Kołaszewski Karol z Koszalina, a 8 miejsce Owczarski Marcin z Łodzi.

Zawody odbyły się dzięki pomocy sponsorom, właścicielom firm takim jak: Pizzeria Laguna, Wismar sp. zoo, Mediakolor, Vivaro, Gabex, Vitamedica, Mordex, Spaw-tech, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej – TBS Sp. z o.o., Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Szczególne podziękowania należą się Pana Sławomirowi Jaroszowi – członkowi Stowarzyszenia za przygotowanie i ufundowanie banerów dla Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki i banerów zawodów Strongman.

Nad dokumentacją i sprawami merytorycznymi zawodów czuwała Sekretarz Stowarzyszenia pani Agnieszka Stańczyk-Jabłońska, która z Dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych w Płocku panem Dariusz Tyburski otworzyła te zawody.

Pomysłodawcą zorganizowania tych zawodów był Dominik Błaszczak nauczyciel i trener w Zespole Szkół Technicznych w Płocku, a także członek naszego Stowarzyszenia, który powiedział, że bez pracy zespołowej na pewno by się nie udało zorganizować tych zwodów.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I V – LECIE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SIEDEMDZIESIĄTKIW PŁOCKU.

W dniu 14 października 2021r w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ,,MAZOWSZE” w Soczewce k/ Płocka odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych i V–lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku. W spotkaniu tym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Technicznych wraz z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku. W dowód uznania i podziękowania za twórczą pracę w rozwój edukacji w szkole i uhonorowania V – lecia działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku w spotkaniu tym swoją obecnością zaszczycili :

 • Zastępca Prezydenta Miasta Płocka – Roman Siemiątkowski
 • Dyrektor wraz z Zastępcami ZST w Płocku – Dariusz Tyburski.
 • Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku wraz z Zarządem – Andrzej Rutkowski.

Programem uroczystego spotkania było :

 • Wystąpienia okolicznościowe.
 • Wyróżnienia, odznaczenia resortowe , stowarzyszenia i podziękowania.
 • Występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Dzieci Płocka” im. Dr. Wacława Milke oraz Szkolnej Orkiestry Dętej ZST,,70” w Płocku.
 • Słodki poczęstunek, gorące posiłki i miła zabawa taneczna.

Odzwierciedleniem uroczystego spotkania są przedstawione zdjęcia z tego spotkania . Organizatorzy spotkania życzą Państwu miłego oglądania.


Prologiem do Otwartych Mistrzostw Płocka Juniorów w szachach klasycznych był Turniej Szachów Błyskawicznych o Puchar Dyrektora Siedemdziesiątki w Płocku. Zawody rozegrano w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych „Siedemdziesiątki” w sobotę 3 lipca 2021 r. na dystansie 9 rund z tempem gry na zawodnika 5 minut plus 2 sekundy po każdym posunięciu od początku partii.

 ( szczegóły – zapraszamy do zakładki ,,SZACHY” )


W dniach 8-9 maja 2021 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Siedemdziesiątki już po raz drugi we współpracy z Panem Edmundem ZIELIŃSKIM, Burmistrzem Gminy Gostynin oraz Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin zorganizowało zawody szachowe w malowniczym podpłockim Białem.

 ( szczegóły – zapraszamy do zakładki ,,SZACHY” )


POSIEDZENIE   ZARZĄDU  STOWARZYSZENIA.

W  dniu 16.03.2021r o godz.16:00 w Zespole  Szkół  Technicznych przy Al. Kilińskiego 4  w Płocku  odbyło się  zebranie  Zarządu  Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki.

Porządkiem  obrad  było:

 1. Przedstawienie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Stowarzyszenia za rok 2020,
 2. Przedstawienie i  zatwierdzenie  sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2020,
 3. Omówienie  i przyjęcie deklaracji o rezygnacji  z  członkostwa w Stowarzyszeniu,
 4. Podjęcie uchwały o wykreśleniu  z członkostwa Stowarzyszenia osób nierespektujących  Statutu Stowarzyszenia
 5. Omówienie  przejęcia majątku  Stowarzyszenia Akademia  Szachowa Płock
 6. Przedstawienie informacji  o  Akcji  ,, Pomoc  Zosi i  Antosiowi”
 7. Przedstawienie  informacji  o wznowieniu pracy  Komisji ds. nawiązania  współpracy z byłymi  absolwentami  ZST w  Płocku,
 8. Przedstawienie  informacji  o przeprowadzeniu Turnieju  szachowego o Puchar Wójta Gminy  Gostynin.
 9. Podjęcie  uchwały  o  zwołaniu Walnego  Zebrania  Stowarzyszenia.
 10. Omówienie i  ustalenie  terminu obchodów  V- lecia  działalności   Stowarzyszenia Przyjaciół  Siedemdziesiątki,
 11. Sprawy  różne, wolne wnioski  i  zakończenie  obrad.

Zarząd  jednogłośnie przyjął  i  zatwierdził  sprawozdanie finansowe i  sprawozdanie z działalności  Stowarzyszenia  za rok  2020. Następnie Zarząd ustalił  termin zwołania Walnego  Zebrania Stowarzyszenia na dzień 16 kwiecień 2021 r. o godz. 16:00 z  zachowaniem wszelkich  restrykcji  związanych z pandemią  COVID -19.  Natomiast  organizacja  obchodów  V – lecia  działalności  Stowarzyszenia  wstępnie została  ustalona na dzień 18 września 2021r. Szczegóły z posiedzenia  Zarządu  są dla członków Stowarzyszenia do  wglądu  u Sekretarza  Stowarzyszenia.


TURNIEJ  SZACHOWY  W BIAŁEM  K/GOSTYNINA

W dniu 12 grudnia 2020 r Stowarzyszenie Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku zorganizowało ,,Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Gostynin” w  Białem k/Gostynina. Zawody zostały uroczyście otwarte przez Pana Edmunda Zielińskiego – Wójta Gminy Gostynin.
Przemowę wygłosili również :

 • Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i  Tradycji  Wsi  Gminy Gostynin w Białem – Cezary Szymczak
 • Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół  Siedemdziesiątki  w Płocku – Andrzej Rutkowski

 ( szczegóły – zapraszamy do zakładki ,,SZACHY” )


Wznowienie działalności Komisji ds. nawiązania współpracy z byłymi absolwentami ZST w Płocku.

Na posiedzeniu w dniu 04.09.2020 r Zarząd Stowarzyszenia upoważnił Wiceprezesa Andrzeja Bromka do podjęcia działań w sprawie wznowienia pracy powołanej Komisji ds. nawiązania kontaktów z byłymi absolwentami ZST w Płocku. Wiceprezes Naszego Stowarzyszenia Andrzej Bromka w miesiącu październiku 2020r. zorganizował spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki z Dyrekcją ZST w Płocku. Na spotkaniu tym ustalono sposób dotarcia do byłych absolwentów, opracowano Apel Stowarzyszenia i dotarcia do zakładów pracy. Dzięki dużemu zaangażowaniu Wiceprezesa Andrzeja Bromka i Dyrektora ZST w Płocku Dariusza Tyburskiego INICJATYWA Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku w końcu nabrała właściwego kierunku w realizacji motta Naszej strony internetowej ,,RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”


AKCJA ,,POMOC ZOSI I ANTOSIOWI”

Stowarzyszenie Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku aktywnie włączyło się w akcję zbiórki pieniędzy na pomoc dla ZOSI i ANTOSIA na kosztowne leczenie zdrowotne. Dlatego też w akcji organizowanej przez Komunikację Miejską w Płocku w roli konduktora włączył się aktywnie w zbieraniu środków Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki Andrzej Rutkowski. Akcja była prowadzona w autobusie elektrycznym który kursował na testach w terminie od 08 do 14.10.2020 po ulicach miasta Płocka i poza miastem. Była to udana i dobrze zorganizowana akcja przez Komunikację Miejską w Płocku. Zebrana kwota ok. 3000 zł zasiliła konto Zosi i Antosia.


Pierwszy Zarząd w nowej kadencji 2020/2024

W dniu 04.09.2020r w siedzibie Stowarzyszenia odbył się Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku. Porządkiem obrad było:

 • Omówienie i przyjęcie sprawozdania finansowego Stowarzyszenia za okres 01.01. – 30.06.2020 r.
 • Omówienie i podjęcie decyzji w sprawie wznowienia nauki gry w szachy.
 • Omówienie i podjęcie decyzji w sprawie organizacji turnieju:
  – Szachowego
  – Tenisa stołowego
 • Wstępne omówienie i podjęcie działań w sprawie organizacji obchodów w roku 2021 ,,V Rocznicy Powstania Stowarzyszenia”.
 • Omówienie i podjęcie działań w sprawie reaktywacji powołanej komisji do nawiązania kontaktów z byłymi absolwentami ZST ,,70” w Płocku.
 • Sprawy różne i wolne wnioski.

Zarząd obradował w pełnym składzie. Podczas obrad jednogłośnie przyjął sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za I półrocze 2020 r., podjął decyzję w sprawie wznowienia nauki gry w szachy oraz organizacji turnieju szachowego i tenisa stołowego w Zespole Szkół Technicznych w Płocku. Z zadowoleniem Zarząd przyjął wstępną propozycję Prezesa Stowarzyszenia Andrzeja Rutkowskiego o organizacji obchodów V rocznicy powstania Stowarzyszenia i przedstawionego medalu za zasługi dla Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku . Jednocześnie upoważnił Wiceprezesa Stowarzyszenia Andrzeja Bromka do podjęcia działań w sprawie wznowienia pracy komisji do nawiązania kontaktów z byłymi absolwentami ZST w Płocku.

W związku z rozpoczynającym się rokiem 2020/2021 nauki w szkole wszystkim Absolwentom, Radzie Pedagogicznej i Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych w PłockuZarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki ŻYCZY szczęśliwego startu w rozpoczynającym się roku szkolnym i zadowolenia z prowadzonej nauki mimo istniejącej pandemii Koronowirusa (COVID- 19).


Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze Stowarzyszenia

W dniu 22 czerwca 2020 r w Zespole Szkół Technicznych w Płocku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki w Płocku. W zebraniu uczestniczyło 70% ogólnej liczby członków Stowarzyszenia. Podczas obrad przyjęto jednogłośnie sprawozdanie finansowe i z działalności Stowarzyszenia za rok 2019. Udzielono jednogłośnie absolutorium ustępującemu Zarządowi Stowarzyszenia z działalności w kadencji 2016/2020. Ustępujący Prezes Stowarzyszenia podziękował wszystkim za owocną współpracę Dyrekcji Szkoły, nauczycielom i wszystkim członkom Stowarzyszenia. Podczas obrad Walne zebranie Stowarzyszenia w głosowaniu tajnym wybrało nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną Stowarzyszenia w następującym składzie:

Zarząd Stowarzyszenia na kadencje 2020–2024

Prezes Andrzej Rutkowski

Wiceprezes Andrzej Bromka

Sekretarz Agnieszka Stańczyk – Jabłońska

Skarbnik Bogusław Franke

Członek Zarządu Grzegorz Potkański

Komisja Rewizyjna na kadencje 2020 – 2024

Przewodniczący Tomasz Kiciński

Wiceprzewodniczący Marek Nowak

Sekretarz Małgorzata Sroka

Walne Zebranie Stowarzyszenia przyjęło plan pracy na rok 2020 i upoważniło Zarząd do zorganizowania w roku 2020 dwóch turniejów (Turniej Szachowy i Turniej Tenisa Stołowego) wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych  w Płocku.


Zabawa choinkowa dla dzieci pracowników ZST

W tym roku po raz pierwszy współfinansowaliśmy zabawę choinkowej dla dzieci pracowników ZST poprzez zakup napojów i słodyczy oraz opłacenie animatora zabawy – św. Mikołaja. Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych paczek od św. Mikołaja i świetnie się bawaiły.


“Konkursu pięknego i szybkiego czytania”

Współfinansowaliśmy “Konkurs pięknego i szybkiego czytania” poprzez ufundowanie nagród dla uczestników konkursu zorganizowanego 10 grudnia 2019 r. przez nauczycieli i pracowników biblioteki ZST;


Dzień Języków Obcych w ZST – 26 września 2019 r.

Współfinansowaliśmy zakup materiałów do dekorowania szkoły z okazji Dnia Języków Obcych, który został zorganizowany szkole 26 września 2019 r. przez nauczycieli języków obcych.


Szkolny Konkurs “Bezpieczny Internet”

Współfinansowaliśmy Szkolny Konkurs “Bezpieczny Internet” poprzez zakup słuchawek i pamięci zewnętrznej na nagrody. Konkurs został zorganizowany 13  marca 2019r. przez nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych;


Szkolny Konkurs Recytatorski

Współfinansowaliśmy Szkolny Konkurs Recytatorski pt. “Perły polskiej poezji miłosnej” poprzez zakup słodyczy na nagrody. Konkurs został zorganizowany 27 lutego 2019r. przez nauczycielki języka polskiego;


Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 6 grudnia 2018 r.

W 2018 r. współfinansowaliśmy Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego, który zorganizowała i poprowadziła Pani Małgorzata (Członek Stowarzyszenia, a zarazem Sekretarz Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia)  – ufundowaliśmy nagrody dla uczestników turnieju.


Obchody Dnia Języków Obcych w ZST dnia 26 września 2018 r.

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych zorganizowany przez nauczycieli języków obcych w ZST, ufundowaliśmy nagrody dla uczestników konkursów wiedzy realizowanego za pomocą aplikacji Kahoot – uczniów klas 1tfg 2tfg ,3tfg 3ta, 2a oraz uczestników “Gry miejskiej” – uczniów klas 2LO2, 3g1, 2tc, 2ti, 3tc.


STATUETKI   DLA   DARCZYŃCÓW

W  dniu  23 lutego 2018r. odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki, podczas którego miało miejsce wręczenie statuetek i podziękowań darczyńcom Stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia, Pan Andrzej Rutkowski, przywitał zebranych oraz przedstawił zaproszonych gości, którym wręczono statuetki i podziękowano za wspieranie Stowarzyszenia. Odbierając statuetkę Wiceprezes Komunikacji Miejskiej obiecał dalsze wspieranie działalności Stowarzyszenia, a Pan Marek Bębenista podziękował za zaproszenie oraz za zaproponowanie mu tytułu Honorowego Członka Stowarzyszenia Przyjaciół Siedemdziesiątki.

W trakcie podziękowań nie zapomnieliśmy o Pani Renacie Lewandowskiej – naszej księgowej, która wspiera nas w prowadzeniu dokumentacji finansowo-księgowej. Pani Renatka była zaskoczona tym wyróżnieniem.

Oto foto relacja z tego zebrania.

Skip to content